Вийшла Ubuntu 18.04 LTS!

Ubuntu 18.04 вже доступна для завантаження! І перш ніж Ви її завантажите та встановите на свій комп’ютер, пропонуємо Вам ознайомитись з цим випуском. Або можна так — почніть завантажувати (посилання є в кінці статті), і поки вона завантажується, ознайомтеся зі змінами, бо їх тут, чесно кажучи, є багато.

Як було зазначено на нашому сайті раніше, кодове ім’я Ubuntu 18.04 – це “Bionic Beaver” (біонічний бобер). А ще — це LTS-версія, тобто версія з довгостроковою підтримкою, для якої Canonical буде випускати оновлення протягом 5 років. Це означає, що Ви можете більше не оновлювати Ubuntu аж до наступного десятиліття!

Майже кожна частина цієї операційної системи є іншою, покращеною або новою. Нова стільниця, нове ядро, нові програми, новий екран блокування тощо.

Встановлення Ubuntu 18.04

Перші основні зміни можна помітити вже під час встановлення Ubuntu 18.04. Хоча Ubuntu і так було не важко встановити, Біонічного Бобра встановити можна трохи швидше і простіше. Декілька екранів з налаштуваннями (або опціями) об’єднані разом в одній панелі.

Додан режим ‘minimal install’, який встановлює Ubuntu без більшості програм, які зазвичай з нею постачаються. Ви отримуєте веб-браузер, файловий менеджер та основні утиліти. Інших програм немає. Цей режим буде корисним для тих користувачів, які хочуть встановити тільки ті програми, які вважають за потрібні саме для себе.

Інші зміни

Перший запуск Ubuntu. Кожного користувача Ubuntu 18.04, після встановлення або оновлення, зустріне новий майстер першого запуску під назвою “Ласкаво просимо в Ubuntu”. За допомогою цього майстра можна обрати деякі додаткові можливості — довідку до GNOME Shell, включити Livepatch для оновлення ядра без перезавантаження, включити анонімну діагностику системи (щоб допомогти покращити Ubuntu), огляд Snap додатків.

GNOME оновлено до версії 3.28. Нова екранна клавіатура OSK, яка виглядає і працює краще, ніж Onboard. Підтримка Thunderbolt 3 — можете підключати пристрої Thunderbolt 3. Також ще інші цікаві фунції, такі як “Night Light” (“Нічний вогник”) та інші, з якими Ви зможете ознайомитися, працюючи з Ubuntu 18.04.

Сповіщання тепер відображаються зверху в центрі екрана. Ви їх не пропустите навіть якщо вони прийдуть, коли Ви не за комп’ютером. В такому випадку вони будуть зберігатися в календарі та треї повідомлень, щоб Ви не пропустили їх.

Unity все ще доступна. Якщо Ви плануєте оновити Ubuntu 16.04 до 18.04, Ви не втратите Unity, її можна буде обрати в якості альтернативного сеансу не екрані входу. Але в такому випадку не очікуйте від Canonical підтримки Unity (тобто оновлень або критичних виправлень).

Смайлики. Встановлений пакет кольорових смайликів, які ви можете вставляти будь-де в тексті.

Основні оновлення програмного забезпечення:

 • Веб-браузер Mozilla Firefox оновлено до версії 59.0.2
 • Поштовий клієнт Thunderbird 52
 • Офісний пакет LibreOffice оновлено до версії 6.0.3
 • Totem 3.28
 • Rhythmbox 3.4.2
 • Remmina 1.2.0
 • Shotwell 0.28
 • Доданий новий додаток для нотаток To Do
 • Ядро оновлено до версії 4.15

Звичайно, це не всі зміни, що є в Ubuntu 18.04. Спробуйте цю чудову операційну систему та побачите все на власні очі. Завантажити можна з офіційного сайту за цим посиланням:

Ubuntu Desktop 64-bit (також можна завантажити через torrent)

З минулого року Canonical перестала випускати 32-бітні версії операційної системи, тому неможливо завантажити 32-бітну Ubuntu 18.04 LTS. Але Ви можете оновитись з 32-бітної версії Ubuntu 16.04 LTS.

Мінімальні системні вимоги для встановлення Ubuntu 18.04

 • 2 ГГц двоядерний процесор (або кращий)
 • 2 Гб оперативної пам’яті
 • 25 Гб вільного простору на жорсткому диску
 • DVD-привід або USB-порт для встановлення
 • доступ в інтернет

Ви також можете обрати альтернативні версії Ubuntu, які краще підходять до менш потужних машин — Ubuntu MATE, Ubuntu Budgie та Kubuntu 18.04 — це всі випуски LTS.

Джерело — https://www.omgubuntu.co.uk