Що нового в Ubuntu 22.10 Kinetic Kudu

20 жовтня 2022 року вийшла Ubuntu 22.10 “Kinetic Kudu” — це перший випуск після Ubuntu 22.04 LTS, а це означає, що в цьому випуску маємо багато цікавих змін.

Новий GNOME

GNOME 43 є основою випуску Ubuntu 22.10 і більшість нових функцій та найяскравіші зміни надійшли завдяки GNOME. Цікаво як оновили файловий менеджер — тепер він динамічно змінюється залежно від розміру вікна. Також змінили його загальний вигляд. Додали більше відступів, коли елементи показуються як список, а ще додали анімацію зірочки, коли позначити як “улюблене”.

Швидкі налаштування

Цікаво виглядає нове системне меню. За допомогою одного кліку миші можна включити або виключити Wi-Fi, VPN, Bluetooth, нічний режим, темну тему або режим польоту. Нова панель перемикання між аудіо-пристроями. Параметри призупинення, перезапуску або вимкнення живлення тепер розташовані за піктограмою живлення у верхньому правому куті нового меню.

Spread ефект повертається!

Шанувальники робочого столу Unity можуть пам’ятати цей ефект: він показує всі відкриті вікна однієї програми, якщо клацнути її піктограму в доці. Так ось, ця функція повернулася в Ubuntu 22.10! Тепер замість списку ескізів ви побачите цей цікавий ефект попереднього перегляду вікон.

PipeWire

PipeWire — це аудіо-система за замовчуванням в Ubuntu 22.10. PipeWire — це нова технологія, яка активно розробляється. Вона містить менше багів, ніж PulseAudio, має кращу апаратну сумісність та може похвалитися меншим загальним використанням ЦП. Очікуйте кращої продуктивності та більшої сумісності, особливо з сучасними пристроями Bluetooth. Перевірте їх за допомогою нових швидких налаштувань!

Підтримка зображень WebP

Ubuntu 22.10 підтримує зображеня у форматі WebP із коробки у файловому менеджері та у програмі перегляду фотографій. Це сталося завдяки тому, що розробники Ubuntu включили бібліотеку webp-pixbuf-loader (щоб увімкнути підтримку WebP в Ubuntu 22.04 LTS, встановіть цю бібліотеку). У новій версії LibreOffice 7.4 також є підтримка WebP.

Інші зміни

  • Ubuntu 22.10 поставляються з ядром Linux 5.19.
  • Mozilla Firefox 105
  • Thunderbird 102
  • LibreOffice 7.4. Це оновлення може похвалитися ще кращою сумісністю з файлами Microsoft Office, підтримкою WebP та іншими покращеннями.

Почніть сьогодні

Ubuntu 22.10 доступна для завантаження тут (також можна завантажити через torrent).

Щоб оновити Ubuntu 22.04 LTS, перейдіть до програми “Програмне забезпечення та оновлення”, на вкладці “Оновлення” там де Повідомляти мене про нові версії Ubuntu поставте “Для будь-якої нової версії”.

Якщо ви віддаєте перевагу командному рядку, тоді запустіть ці команди:

sudo apt update
sudo apt upgrade
sudo do-release-upgrade

Дякую що дочитали до цих рядків. За це вам маленький бонус — цікаві факти про кодову назву цього випуску.

Кодова назва цього випуску — “Kinetic Kudu”. “Kinetic”, тобто кінетичний(на) — це прикметник, пов’язаний із рухом, а Kudu — вид африканської антилопи з вражаючими спіралеподібними рогами.

І ще цікава дрібниця — Ubuntu 22.10 — це 37-й випуск Ubuntu з 2004 року, а також другий, у якому використовується кодова назва, яка починається з букви “K”. Іншим випуском була Ubuntu 9.10 “Karmic Koala”.

Джерела — https://ubuntu.com і https://www.omgubuntu.co.uk